Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 5 rzeczy, które powodują, że twoje życie jest cięższe, niż powinno
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 28.08.2018 14:09

5 rzeczy, które powodują, że twoje życie jest cięższe, niż powinno

ciężkie życie
Fot. unsplash.com @gmat07

Ciężkie życie. Na dźwięk tych słów często przychodzą nam do głowy rozmaite tragedie. Czasem jednak fundujemy je sobie na własne życzenie. Dlaczego tak się dzieje?

Jak zmienić nasze życie na lepsze? Wystarczy wyeliminować kilka złych nawyków. Jakich? Są one dość powszechne, ale niestety często lekceważone. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest depresyjny nastrój. Co mu sprzyja?

Czemu mamy ciężkie życie? TOP5

  1. Bycie bardzo surowym względem siebie samego – powoduje, że nie potrafimy cieszyć się ze swoich sukcesów, jesteśmy ciągle niezadowoleni. Nie umiemy pokochać siebie samych, a co za tym idzie, ciężko jest pokochać nas. Powinniśmy dać sobie na wstrzymanie, bo przecież nie żyjemy wiecznie. Niektórzy o tym zapominają.
  2. Bycie perfekcjonistą – sprawia, że jesteśmy w ciągłym napięciu. Nie potrafimy się odstresować, a przez to cieszyć życiem. Może być to bardzo wykańczające.
  3. Bycie nieustępliwym – stanie przy swoich racjach i brak chęci chodzenia na kompromisy mogą sprawić, że otoczenie odwróci się od nas. Samotność nie służy nikomu. Bywa natomiast bardzo destrukcyjna.
  4. Udawanie, że nie jest się zmęczonym – w dzisiejszych czasach opinia innych ludzi jest nową religią. Ważniejsze od naszego zdrowia i rzeczywistego samopoczucia jest to, jak widzą nas nasi sąsiedzi i przyjaciele. Musimy być na topie, nadążać za gnającym światem, znać najnowsze trendy. Zmęczenie stało się passe. Niestety.
  5. Permanentne poczucie winy – dajmy naszej głowie odpocząć. Nieustanne zadręczanie jej pytaniami, w stylu czy zachowałem się dobrze, albo czy na pewno zrobiłem coś najlepiej, jak potrafiłem, sprawiają, że się wypalamy.

Jak poprawić swoje życie?

Wyeliminujmy powyższe zachowania. Powinno być dużo lepiej. Niby proste, a jednak skomplikowane. Dajcie znać, czy też tak uważacie. Czekamy na wasze komentarze.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ciężkie życie

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Wynajmie mi ktoś miejsce w piwnicy albo garażu, bo przecież mam psa więc na pokój nie ma co liczyć”
  2. KONIEC świata już za 3 lata? Przewidział to przed śmiercią
  3. Jak pić tequilę? Istnieje kilka sposobów

źródło: milionkobiet.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?