Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 13.12.2019 18:13

Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów

Biznes Info
Biznes Info

Biznes Info istnieje od zaledwie kilku miesięcy, a już zdobył uznanie ponad miliona czytelników w Polsce. Jak wskazuje nazwa, jest to portal o tematyce ekonomicznej i gospodarczej. Do kogo należy Biznes Info, kto odpowiada za treści dostarczane Czytelnikom, a kto zarządza projektem jako redaktor naczelny? Odpowiedzi na te pytania zawarte są w poniższym artykule.

Biznes Info rozpoczęło swoją działalność w kwietniu 2019 roku. Od tego czasu portal zbudował już sobie pozycję w polskim internecie i każdego dnia pozwala Czytelnikom zapoznać się z bieżącymi informacjami, szczególnie z zakresu socjalnych świadczeń, zmian podatkowych i wszelkich innych przepisów prawnych, które mają wpływ na portfele Polaków.

Biznes Info – co to jest?

Portal Biznes Info, działający od kwietnia 2019 r., to ważny dla każdego zainteresowanego ekonomią, zbiór najciekawszych i najświeższych informacji stanowiących pewnego rodzaju przewodnik i poradnik po “gąszczu” gospodarczych zależności. Mające na siebie wzajemny wpływ kwestie podatków, wielkich inwestycji, wynagrodzeń czy poziomu cen nie zawsze są łatwe do zrozumienia, stąd też Biznes Info przekłada to na język zrozumiały dla każdego swojego czytelnika. Wykluczenie ekonomiczne jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem którego nie można lekceważyć.

Redakcja Biznes Info każdego dnia śledzi liczne wydarzenia z Polski i Świata, które mają wpływ na życie wszystkich Polaków. Dlatego też na stronach portalu możemy znaleźć tak dużo informacji dotyczących zmian w wysokościach rent i emerytur, zasobach naturalnych decydujących o światowej gospodarce czy też dyrektywach i wyrokach sądów zarówno tych polskich, jak i unijnych.

Biznes Info – kto jest redaktorem naczelnym?

Redaktorem naczelnym Biznes Info od samego początku działania jest Kasper Starużyk. Od zawsze chciał on tworzyć portal, trafiający do osób niezależnie od ich wieku, wykształcenia i zajmowanego w pracy stanowiska. Każdy bowiem jest wyjątkowym uczestnikiem wielkiego systemu gospodarczego, który obejmuje nas wszystkich i w którym funkcjonujemy.

Jak sam mówi, proces “zapominania” jest niestety powszechny i wysoce krzywdzący:

– Wystarczy zajrzeć chociażby do esejów wybitnego amerkańskiego socjologa Sumnera, który w XIX wieku pisał o dużych społecznych podziałach i wielkiej części ludzi zapomnianych przez system. Lektura ta zainspirowała mnie do opieki nad projektem, który będzie pamiętał o wszystkich i nie segregował nikogo na grupy. Dzięki grupie mediowej Iberion, ceniącej sobie przede wszystkim nowoczesne rozwiązania i również takie podejście do otaczającego nas świata, daje tę możliwość. W konsekwencji Biznes Info poprzez tworzone treści każdego dnia może niwelować coraz bardziej archaiczne podziały.

Kto jest właścicielem Biznes Info ?

Biznes Info stanowi część błyskawicznie rozwijającej się, nowoczesnej grupy mediowej Iberion, która swoje założenie datuje na rok 2015. Oprócz Biznes Info do firmy należą takie portale jak: Pikio.pl, Lelum.pl, Antyfake, Pacjenci.pl, Wtv.pl, Zestadionu.pl czy najświeższy portal Turysci.pl. Treści portali grupy Iberion każdego dnia trafiają do milionów polskich internautów, którzy chętnie wracają na odwiedzane strony.

Powiązane
Beata Tadla, Beata Tyszkiewicz, Marcin Hakiel, logo "Taniec z Gwiazdami"
Kto wygrał 3. edycję "Tańca z gwiazdami"? A kto zbierał najgorsze noty w 8. odsłonie?